نوید ورکیانی در ششم اسفند 1368 در تهران به دنیا آمد. با توصیه ی مادرش از همان ابتدای کودکی ورزش را آغاز کرد . اولین تجربه ی او در دنیای رزمی با کاراته شیتوریو آغاز شد. پس از هفت سال با رشته ی نینجارنجر آشنا شد و از سال 1384 رسما فعالیت در این رشته را تحت نظر کانچو فیروز خنجری بنیان گذار نینجارنجر ، آغاز کرد. با تلاش های فراوان و مربی گری دلسوزانه ی کانچو، پس از سه سال تمرین سخت و مداوم به کسب عنوان قهرمانی کشوری دست یافت.
در سال 1387 مربی گری درجه سه را آغاز کرد و طی چهار سال مربی گری در شهرستان شهریار ، شاگردانی قهرمان برای نینجا رنجر پرورش داد.
در سال 1390 با دعوت باشگاه های به نام ، به تهران آمد و تربیت هنرآموزان را در سطح گسترده تری از سر گرفت و پس از گذشت یک سال از طرف کانچو به عنوان نماینده ی نینجا رنجر استان تهران انتخاب شد.
او که همینک در ردهی مربیگری ممتاز پرورش شاگردان را ادامه میدهد، خود نیز به عنوان شاگرد همچنان به کسب تجربه و یادگیری در محضر کانچو مشغول است و پس از دریافت دان 4 در سال 95 خود را برای کسب عناوین بالاتر آماده می کند .
سخت کوشی ، تواضع و حسن خلق این مربی جوان باعث شد تا در بیستمین دوره مسابقات کشوری که سال گذشته برگزار شد ، کاپ اخلاق را از آن خود کند.

او همواره بر پشتکار و اطاعت از فرامین مربی به عنوان کلید کامیابی تاکید داشته است.